Cena elektřiny

Cena elektřiny

taborska h. - 15.6.2017 18:35

Dobrý den. chtěla bych si podle měřáků vést průběžný náhled na útratu za elektřinu. můžete mi poradit,jak správně na to, když se cena mění? díky.

Tým Carbounion: 18.6.2017 23:14

Hezký den,

není úplně jednoduché odpovědět na vaši otázku, protože do konečné ceny se promítá velké množství faktorů. Pokusíme se alespoň nastínit, jak lze o útratě uvažovat.

Pokud máte tarif, který zahrnuje vysoký a nízký tarif – tedy i rozdílné ceny, musíte odečítat obě hodnoty separátně a každou vynásobit příslušnou sazbou za MWh, kterou máte se svým dodavatelem. Kromě toho ale do celkové ceny elektřiny vstupuje mnoho dalších položek: cena za distribuci dle spotřebovaného množství, cena za rezervovaný příkon = fixní částka každý měsíc, stálý měsíční poplatek = fixní částka každý měsíc, ostatní služby a daně = část fixně, část dle spotřebovaného množství.

Takže nestačí pouze odečíst hodnoty na elektroměru, ale je třeba každou položku celkové ceny kalkulovat separátně a podle toho, zda je cena fixní každý měsíc, či navázána na spotřebované množství. Celkově jde o náročný proces, dodavatelé na to mají specializované programy.

Přejeme příjemný zbytek dne
Tým Carbounion


Přidat příspěvek


Přidat příspěvek

Přihlášení

Jsme na Facebooku

Kategorie rádce

Poslední příspěvky v rádci

… zobrazit další

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.