Cena elektřiny

Cena elektřiny

taborska h. - 15.6.2017 18:35

Dobrý den. chtěla bych si podle měřáků vést průběžný náhled na útratu za elektřinu. můžete mi poradit,jak správně na to, když se cena mění? díky.

Tým Carbounion: 18.6.2017 23:14

Hezký den,

není úplně jednoduché odpovědět na vaši otázku, protože do konečné ceny se promítá velké množství faktorů. Pokusíme se alespoň nastínit, jak lze o útratě uvažovat.

Pokud máte tarif, který zahrnuje vysoký a nízký tarif – tedy i rozdílné ceny, musíte odečítat obě hodnoty separátně a každou vynásobit příslušnou sazbou za MWh, kterou máte se svým dodavatelem. Kromě toho ale do celkové ceny elektřiny vstupuje mnoho dalších položek: cena za distribuci dle spotřebovaného množství, cena za rezervovaný příkon = fixní částka každý měsíc, stálý měsíční poplatek = fixní částka každý měsíc, ostatní služby a daně = část fixně, část dle spotřebovaného množství.

Takže nestačí pouze odečíst hodnoty na elektroměru, ale je třeba každou položku celkové ceny kalkulovat separátně a podle toho, zda je cena fixní každý měsíc, či navázána na spotřebované množství. Celkově jde o náročný proces, dodavatelé na to mají specializované programy.

Přejeme příjemný zbytek dne
Tým Carbounion


Přidat příspěvek

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte se zasíláním obchodního sdělení.

Přidat příspěvek

Přihlášení

Jsme na Facebooku

Kategorie rádce

Poslední příspěvky v rádci

… zobrazit další

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku