Chyba technika při zapojování elektroměrů - zpětné doplacení?

Chyba technika při zapojování elektroměrů - zpětné doplacení?

Ing. Petr Balinský - 6.6.2017 15:01

Dobrý den,
jsme v nepříjemné situaci a doufám, že mi s ní pomůžete. Tři roky zpátky nám měnili elektroměry. Naší sousedce se ale nezdálo, kolik platí za elektřinu, a proto zavolala technika. Ten zjistil, že elektroměry jsou opačně zapojené. Sousedka tak měla naší spotřebu a naopak. Následně jsme obdrželi vyrozumění, že rozdíly budou zpětně doúčtovány. Dělá to okolo 30 tisíc. Můžeme se nějak bránit, když šlo o chybu né z naší strany? Nebo to musíme zaplatit? Děkuji za radu. PB

Tým Carbounion: 7.6.2017 09:19

Hezký den, Petře.

I když neznáme přesné okolnosti vašeho případu, na základě dodaných informací můžeme říci, že společnost postupuje podle zákona. Má právo doúčtovat odebranou elektřinu, protože jste ji skutečně spotřebovali – jen kvůli chybě elektroměru nebyla pravidelně fakturována.

Můžete zkusit podat stížnost na postup technika, případně požádat o splátkový kalendář, pokud aktuálně nemáte finanční prostředky v potřebné výši. Záleží na konkrétní společnosti, jak se k řešení situace postaví. Tak jako tak ale nic s největší pravděpodobností nepovede k odpuštění doúčtované částky.

Přejeme příjemný zbytek dne
Tým Carbounion


Přidat příspěvek


Přidat příspěvek

Přihlášení

Jsme na Facebooku

Kategorie rádce

Poslední příspěvky v rádci

… zobrazit další

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.