Jak se bránit před prodejci?

Jak se bránit před prodejci?

Zbyněěk - 17.10.2017 21:02

Dobrý den, mou maminku (87 let, bydlí sama v bytě) pořád otravují prodejci, zástupci dodavatelských společností na elektřinu. Volají, chodí i osobně. Chci se proto zeptat. jak se před tím dá bránit? Existuje nějaký seznam odběratelů nebo to zkouší jen tak jestli to vyjde? celá rodina patříme mezi vaše spokojené klienty, ale pro staré lidi je to pak hodně zmatečné, když se jim furt někdo snaží nakecat že jinde můžou platit míň. a přitom to tak ale není.
předem moc děkuji za pomoc .

Tým Carbounion: 19.10.2017 22:22

Hezký den, Zbyňku.

Mrzí nás vaše zkušenost. Někteří dodavatelé se tímto nepříjemným způsobem snaží získat zákazníky. A jak píšete: zkouší, zda to vyjde, žádný seznam odběratelů neexistuje. Telefonní kontakty získávají ze zakoupených databází. Je to nešvar trhu, se kterým nic nenaděláme – ani my jako společnost, která tyto praktiky striktně odmítá, ani vy jako zákazník, kterého to obtěžuje. Takže jediná možná rada je nereagovat na nechtěné nabídky.

Pokud byste chtěl zjistit více informací k této problematice, tak nezávislý regulátor ERÚ sestavil seznam pravidel, jak by se měli dodavatelé chovat. Jde ovšem o dobrovolný etický kodex. Podívejte se na seznam dodavatelů, kteří se k jeho dodržování veřejně zavázali. Najdete tam i nás, protože ho považujeme za důležitý.

Přejeme příjemný zbytek dne

Tým CarbounionPřidat příspěvek


Přidat příspěvek

Přihlášení

Jsme na Facebooku

Kategorie rádce

Poslední příspěvky v rádci

… zobrazit další

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.