Jakým způsobem lze ukončit předčasně smlouvu na dobu určitou bez sankce

Jakým způsobem lze ukončit předčasně smlouvu na dobu určitou bez sankce

Petra Malá - 16.2.2017 11:05

Dobrý den,

bohužel jsem podepsala nevýhodně smlouvu s novým dodavatelem elektřiny. Chtěla bych od něj odstoupit, k mému zjištění jsem však bohužel promeškala lhůtu pro výpověď. Nyní je smlouva na dva roky. Je možné ještě nějak od ní odstoupit, abych nemusela platit sankci?
Děkuji za odpověď.

Tým Carbounion: 17.2.2017 08:22

Dobrý den,

jestliže se jedná o smlouvu na dobu určitou, což je právě Váš případ. Pak jsou možná dvě řešení. Buď se s dodavatelem dohodnout na předčasném ukončení smlouvy, nebo v případě změny ceny dodavateli energií písemně oznámit, že si nepřejete na dalším trvání smlouvy. V tomto případě nemohou být žádné poplatky ani sankce účtovány.
V prvním případě však záleží na rozhodnutí a dobré vůli dodavatele energií, zda Vám bude nebo nebude účtovat různé poplatky za předčasné odstoupení od smlouvy.

Hezký den.
Tým Carbounion

Laštůvková: 22.1.2018 05:55

Dobrý den,
manžel je po těžké mozkové příhodě. Je postižené centrum řeči a pravá strana těla, takže nemluví, nedokáže se podepsat. Z toho důvodu jsem chtěla změnit jméno odběratele elektriky z Laštůvka Miroslav na Laštůvková Svatava, kde Vaše společnost je distributorem. Obrátila jsem se o radu ke společnosti e- Aukce. Paní byla velice ochotná s tím, že mi pomůže. Pomohla mi tak, že zrušila stávající smlouvu s distributorem Carbounion. Až z dopisu Čez distribuce jsem se dověděla, že jsme černými odběrateli elektriky a hrozí nám odpojení. Obracím se na Vás s dotazem, zda je možné smlouvu obnovit nebo uzavřít novou již na mé jméno. Laštůvková

Tým Carbounion: 22.1.2018 12:16

Hezký den,

děkujeme za dotaz. Předali jsme jej na naše oddělení péče o zákazníky. V nejbližší době se Vám přímo ozvou s návrhem možností, které se nabízejí.

S přáním příjemného zbytku dne,
Tým Carbounion


Přidat příspěvek


Přidat příspěvek

Přihlášení

Jsme na Facebooku

Kategorie rádce

Poslední příspěvky v rádci

… zobrazit další

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.