Když nefunguje elektřina

Když nefunguje elektřina

Karel Věchta - 17.12.2018 10:28

Dobrý den,
rád bych znal přesně postup pro případ, že zjistím, že nefunguje elektřina. Je nutné zjišťovat v paneláku u sousedů, jestli jim jde nebo můžu rovnou volat na energetiku?

Tým Carbounion: 17.12.2018 10:45

Dobrý den pane Věchto,

je lepší, když nejdříve zjistíte, zda se výpadek elektřiny týká pouze Vaší domácnosti nebo i okolních bytů či domů. Jestliže se to týká jen Vašeho odběrového místa, zkontrolujte hlavní jistič, procvakejte ho a nechte v poloze „zapnuto“. Pokud to nepomůže, kontaktujte poruchovou linku vašeho distributora (PRE elektřina, E.ON elektřina nebo ČEZ elektřina). Bude nutné nahlásit Vaše celé jméno, adresu, specifikaci poruchy a telefonní kontakt. V druhém případě, kdy proud nejde ani sousedům, se s největší pravděpodobností bude jednat o plánovanou odstávku či poruchu. Informujte se prosím opět na poruchové službě svého distributora.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Tým Carbounion

Karel Tichý: 27.12.2018 10:32

A co když nejde plyn?

Tým Carbounion: 28.12.2018 11:13

Dobrý den pane Tichý,

děkujeme za Váš doplňující dotaz.

I u výpadku plynu platí, že může mít několik příčin. Pokud máte zaplaceny všechny faktury a máte v pořádku vyúčtování, pak bude zřejmě zádrhel v distribuční soustavě. V tomto případě je potřeba kontaktovat vašeho distributora, kterým je dle kraje buď PPD, RWE nebo E.ON.

S pozdravem

Tým Carbounion


Přidat příspěvek


Přidat příspěvek

Přihlášení

Jsme na Facebooku

Kategorie rádce

Poslední příspěvky v rádci

… zobrazit další

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.