Led/halogen?

Led/halogen?

Tony - 31.7.2017 13:01

Dobrý den, plánujeme přestavbu obýváku a pracovny a řešíme i nové rozmístění osvětlení. a s tím vyvstala otázka - co byste doporučili: Ledky, nebo halogenky? díky. T

Tým Carbounion: 4.8.2017 18:07

Hezký den, Tony.

Jde o velmi specifický dotaz a odpověď ovlivňuje hodně faktorů. Proto si dovolíme uvést spíše základní informace o obou typech světelných zdrojů, abyste se pak mohli snadněji rozhodnout v návaznosti na konkrétní specifikaci/parametry/proporce vašich místností.

Halogenové žárovky jsou popisovány jako nejbližší náhrada klasického typu. Obecně jsou vhodné tam, kde bude často rozvěsecet a zhasínat. Plus jsou určené spíše ke krátkodobému svícení, protože produkují poměrně dost tepla. Není tak vhodné jejich použití do sádrokartonových podhledů, nábytku apod. Mají intenzivní jas, který se po dobu životnosti moc nemění.

LED žárovky (resp. diody) mají dlouhou životnost a nízké provozní náklady. V současné době jsou na trhu k dostání i ve tvarech klasické žárovky a s dostatečným výkonem. Obecně jsou považovány za nejúčinnější a nejefektivnější světelný zdroj, ovšem je nutné počítat s jejich vyšší cenou.

Přejeme příjemný zbytek dne,
Tým Carbounion


Přidat příspěvek


Přidat příspěvek

Přihlášení

Jsme na Facebooku

Kategorie rádce

Poslední příspěvky v rádci

… zobrazit další

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.