Odstoupení od smlouvy v důsledku úmrtí

Odstoupení od smlouvy v důsledku úmrtí

Pavel - 15.3.2017 10:40

Dobrý den,

mám dotaz. Můj otec, který zemřel, měl sjednanou fixní smlouvu na elektroměr u konkurenční firmy. Nyní chci jako nový vlastní přejít k jiné společnosti. Přemýšlím o přechodu k vám. Hrozí mi nějaké penále v důsledku předčasného ukončení smlouvy u této společnosti? Myslím si, zde si však nejsem jistý, že úmrtím smlouva zaniká. Bylo mi však řečeno, že úmrtím smlouva nekončí, že mi bude hrozit pokuta za předčasně vypovězení smlouvy.
Prosím vás, jaký na to máte názor, jak mám dále postuopovat? Děkuji Pavel

Tým Carbounion: 16.3.2017 11:04

Dobrý den Pavle,

pokud dochází ke změně odběratele z důvodu úmrtí a nový odběratel má k odběrnému místu vztah (nájemní, kupní, darovací smlouva nebo rozhodnutí soudu o dědictví) má právo si vybrat nového dodavatele a neměla by být v tomto případě vystavena žádná sankce. Nicméně zde záleží na stávajícím dodavateli a jeho podmínkách vypovězení smlouvy, které jsou závazné.

Přejeme hezký den.
Tým Carbounion

HANKA: 16.7.2017 10:37

Dobrý den,
prosim o radu.
Nevím jak dále postupovat v případě úmrtí nájemníka v bytě matky. Podnájemnice zemřela, její syn jako jediný pozůstalý odmítá vyklidit byt a doplatit za dobu, do kdy jeho matka užívala byt. mohu poprosit o radu, jak pokračovat dále??

Děkuji
Hanka B

Tým Carbounion: 18.7.2017 18:01

Hezký den, Hanko.

Pokud je jediný pozůstalý syn, tak závazky matky opravdu přechází na něj a měl by tedy doplatit vyúčtování. Vše ale musí být zaznamenáno v Usnesení soudu o dědictví – a dle toho se musí řídit.

Jestliže k bytu nemá vlastnické (ani jiné) právo, tak ho musí vyklidit. Když to odmítá, je na zvážení, jak s takovou situací jako majitel nemovitosti naložit. Mnohdy v podobných situacích nezbývá nic jiného než se obrátit na soud.

Přejeme příjemný zbytek dne
Tým Carbounion


Přidat příspěvek


Přidat příspěvek

Přihlášení

Jsme na Facebooku

Kategorie rádce

Poslední příspěvky v rádci

… zobrazit další

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.