Správná sazba elektřiny?

Správná sazba elektřiny?

Matejkovi - 27.9.2017 01:24

Dobrý den. Můžete nám poradit prosím? Jak zjistíme, že máme dobrou sazbu elektřiny? Přijde nám, že za elektřinu platíme až moc na to, jak málo spotřebičů máme. Děkujeme.

Tým Carbounion: 29.9.2017 04:05

Hezký den, toto je třeba posuzovat ze 3 pohledů.


  • První je platba za příkon/jističe (základní informace pro úvahu najdete v příspěvku Jak vypočítat velikost jističe), případnou změnou lze ušetřit, ale detailněji to musí posoudit odborník.

  • Druhý pohled tvoří přidělená distribuční sazba, což odpovídá typu vaší spotřeby (některé sazby jsou určeny pro akumulační ohřev vody či vytápění, jiné pro ostatní druhy spotřeby). Zde existují rozdílné ceny, kromě částky za distribuci/dopravu elektřiny, kterou mají všechny firmy stanovenou stejně regulačním úřadem. Jedinou úsporou by u tohoto byla změna charakteru spotřeby (např. pořízení nebo naopak odstranění akumulačních spotřebičů apod). Jakmile byste pořídili či odstranili nějaká zařízení, která zvyšují/snižují spotřebu, mohli byste požádat o změnu sazby.

  • Zatřetí tu máme samotnou cenu za elektřinu, což je složka, kterou lze ovlivnit nejjednodušeji, protože si ji jednotliví dodavatelé stanovují sami. Pak už je na vás, zda zvolíte levnější, nebo dražší společnost. Chcete zjistit, kde zaplatíte nejméně? Odpověď vám poskytne naše online kalkulačka, která nabízí srovnání různých dodavatelů.


Přejeme příjemný zbytek dne
Tým Carbounion


Přidat příspěvek


Přidat příspěvek

Přihlášení

Jsme na Facebooku

Kategorie rádce

Poslední příspěvky v rádci

… zobrazit další

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.