Carbounion rádce

Carbounion se podílí na zachování a obnově kulturních památek

6.11.2017

Máme rádi ten dobrý pocit, když můžeme jméno Carbounion spojovat s věcmi, které nám dávají smysl. Proto jsme sponzorstvím podpořili další dva projekty – pomohli jsme s výstavbou nových varhan v kostele sv. Prokopa v Chyškách a se zhotovením lavic do kostela sv. Bartoloměje v Milevsku.

Společnost Carbounion přispěla v rámci sponzorství na dva kostely.

Kostel sv. Prokopa – téměř tisíc let existence

Kostel v Chyškách je zasvěcen svatému Prokopu – patronu všech horníků a jednomu z ochránců české země. Stavba v původně románském slohu začala nejspíš už v 11. století, dnes je krásnou barokní dominantou malé jihočeské obce. Prohlídku kostela sv. Prokopa s novými varhanami, na které jsme přispěli, můžete za hezkého počasí spojit s výletem po okolí pěšky i na kole – vede sem zelená turistická značka a hned tři cyklotrasy.

Do Milevska za kostely i klášterem

Současný kostel sv. Bartoloměje byl na místě původní církevní stavby vybudován v roce 1866. Má velkou hranolovitou věž, pětiboký presbytář a díky Carbounion nyní také nové dřevěné lavice. Kostel se nachází na náměstí Eduarda Beneše v samém centru Milevska. Jihočeské město stojí za to navštívit také kvůli nejstaršímu klášteru v regionu s kostelem Navštívení Panny Marie a vlastním muzeem.

Pomáháme rádi a pravidelně

Pomoc s obnovou památek rozšířila seznam projektů, které Carbounion sponzoruje – jsme také generálním partnerem slavného fotbalového klubu FK Dukla Praha, podporujeme nadační fond IBD-Comfort nebo Společnost pro gastrointestinální onkologii ČLS JEP.

Podobné příspěvky

Ke konci roku bilancujeme. Promítáme si události, které se v našem svě…

Naše společnost podpořila 1 pracovní místo na Společensky účelná praco…

Ke konci roku bilancujeme. Promítáme si události, které se v našem svě…

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.