Carbounion rádce

Carbounion se podílí na zachování a obnově kulturních památek

6.11.2017

Máme rádi ten dobrý pocit, když můžeme jméno Carbounion spojovat s věcmi, které nám dávají smysl. Proto jsme sponzorstvím podpořili další dva projekty – pomohli jsme s výstavbou nových varhan v kostele sv. Prokopa v Chyškách a se zhotovením lavic do kostela sv. Bartoloměje v Milevsku.

Společnost Carbounion přispěla v rámci sponzorství na dva kostely.

Kostel sv. Prokopa – téměř tisíc let existence

Kostel v Chyškách je zasvěcen svatému Prokopu – patronu všech horníků a jednomu z ochránců české země. Stavba v původně románském slohu začala nejspíš už v 11. století, dnes je krásnou barokní dominantou malé jihočeské obce. Prohlídku kostela sv. Prokopa s novými varhanami, na které jsme přispěli, můžete za hezkého počasí spojit s výletem po okolí pěšky i na kole – vede sem zelená turistická značka a hned tři cyklotrasy.

Do Milevska za kostely i klášterem

Současný kostel sv. Bartoloměje byl na místě původní církevní stavby vybudován v roce 1866. Má velkou hranolovitou věž, pětiboký presbytář a díky Carbounion nyní také nové dřevěné lavice. Kostel se nachází na náměstí Eduarda Beneše v samém centru Milevska. Jihočeské město stojí za to navštívit také kvůli nejstaršímu klášteru v regionu s kostelem Navštívení Panny Marie a vlastním muzeem.

Pomáháme rádi a pravidelně

Pomoc s obnovou památek rozšířila seznam projektů, které Carbounion sponzoruje – jsme také generálním partnerem slavného fotbalového klubu FK Dukla Praha, podporujeme nadační fond IBD-Comfort nebo Společnost pro gastrointestinální onkologii ČLS JEP.

Podobné příspěvky

Šetříte v domácím rozpočtu, kde se dá? Pak vás jistě potěší speciální…

Zajímá vás spolupráce s velkým hráčem na energetickém trhu se jměním 3…

Pavel Hejkal pracuje ve společnosti Carbounion od samého začátku. Co n…

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.