Carbounion rádce

Dodavatelé energií krachují. U Carbounion se bát nemusíte

8.2.2017

Možná jste slyšeli o krachu několika menších energetických společností, ke kterým došlo během posledního půl roku. Proč k této události došlo a jaké poučení z ní vyplývá? Nehrozí podobné nebezpečí také právě vám? Přečtěte si následující článek a vše se dozvíte.

Proč malé energetické firmy krachují?

Ke krachům malých distributorů elektřiny a plynu dochází většinou hlavně vinou jejich špatných obchodů a nedostatku financí. V poslední době na ně doplatily firmy jako Česká energie ze skupiny CE Group podnikatele Ladislava Drába či ST Energy, které kvůli neplacení vypověděla smlouvu ČEZ Distribuce. Dále skončila také Eco Power Energy ruského podnikatele Vladimira Ermakova. Již loni v červnu Energetický a regulační úřad odebral kvůli podvodnému jednání licenci firmě EPK Trade. Malé firmy často nabízí agresivní ceny a dělají riskantní nákupy, nemají ale žádné finanční zázemí. Jakákoli změna cen na trhu u nich poté znamená obrovské riziko ztráty, kterou nemusí ustát.

S Carbounion se bát nemusíte

Pokud starost o dodávky energie svého domova svěříte nám, nemusíte se podobných problémů obávat. Silné zázemí a stabilita společnosti zabraňují tomu, aby případné výkyvy na trhu mohly dodávky ovlivnit. Jako dobrá prevence problémů také působí naše respektování Kodexu obchodníka s elektřinou nebo plynem. Férové jednání, ke kterému jsme se zavázali, vylučuje špatná obchodní rozhodnutí nebo nákupy od podezřelých dodavatelů, na které někdy menší firmy doplácí.

V Carbounion jsme přebrali klienty společností postižených krachem

Víte, jak takový proces probíhá? Pokud distributor energie zkrachuje a není dále schopen plnit své závazky, přechází jeho zákazníci na takzvaného dodavatele poslední instance. To je zákonem definovaný záchranný mechanismus pro případy nouze. Ceny dodavatele poslední instance jsou enormně vysoké, zákazníci se tedy většinou snaží najít co nejrychleji dodavatele nového. Na tento čin mají šest měsíců – pokud tak neučiní, budou od dodávek odpojeni.

Během posledních měsíců jsme přebrali zákazníky od výše zmíněných společností. A nejen, že jsme jim nabídli lepší ceny, než měli u předchozích dodavatelů, ale také jsme za ně vyřídili veškerou administrativu. Co je však nejdůležitější – noví klienti získali železnou jistotu, že se jim podobná nepříjemná zkušenost již nikdy nestane.

Již od roku 1998 pro vás držíme nízké ceny. Změnu dodavatele provedeme za vás a vždy vám dokážeme poradit. Nabídneme vám smlouvu na dobu určitou, nebo neurčitou, jak vám bude vyhovovat. Spočítejte si s naší kalkulačkou, kolik s námi můžete ušetřit za domácnost. Sami uvidíte, zda se vám vyplatí přejít k nám.

Podobné příspěvky

Ke konci roku bilancujeme. Promítáme si události, které se v našem svě…

Naše společnost podpořila 1 pracovní místo na Společensky účelná praco…

Ke konci roku bilancujeme. Promítáme si události, které se v našem svě…

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.