Carbounion rádce

Kdy mohu používat noční proud?

26.2.2018

Někteří lidé využívají při čerpání elektřiny dvoutarifní sazbu a ve vybraných časech ji tak odebírají výhodněji. Vždy je ale potřeba splnit jisté požadavky. Víte, kdy máte na „noční proud“ právo?

Tzv. dvoutarifní sazba vám dovolí čerpat elektřinu v určitý časový úsek během dne levněji.

Nízký tarif nepomáhá šetřit jen v noci

Noční proud už je historickým pojmem, dnes si u svého distributora můžete zažádat o tzv. dvoutarifní sazbu. Ve vybraných hodinách pak dochází přes systém HDO (hromadné dálkové ovládání) k přepínání mezi nízkým a vysokým tarifem.

Právě nízký tarif je nástupcem nočního proudu a také dnes vychází levnější odběr na noc. Nemusí to však být pravidlem – konkrétní podmínky jsou závislé na lokalitě a předpokládaném zatížení nebo odlehčení sítě. Celkové trvání nízkého tarifu pak bývá 8 až 22 hodin denně, do kterých lidé typicky směřují třeba praní, mytí nádobí v myčce a hlavně ohřev vody.

Elektřina pro vytápění nebo ohřev teplé vody

Abyste ale dvoutarifní sazbu mohli využívat, je potřeba splnit některou z podmínek a používat elektrickou energii pro vytápění nebo ohřev vody. Prakticky to tedy znamená třeba vytápění akumulačními kamny nebo ohřev teplé vody v elektrickém bojleru. Dva tarify mohou čerpat také majitelé tepelných čerpadel, a dokonce také elektromobilů.

Při splnění kritérií vám sazbu přidělí váš distributor. Samotný obchodník, kterým je také Carbounion, však tarify nepřiřazuje.

Levnější energie i pro vás

Používáte elektřinu pro vytápění nebo ohřev vody a chcete využívat výhodnou dvoutarifní sazbu? Kontaktuje nás, rádi vám podáme všechny potřebné informace s touto problematikou spojené.

Podobné příspěvky

Umět si přečíst data z elektroměru nebo plynoměru je jedním ze způsobů…

Města v České republice se začínají vypořádávat se znečištěným ovzduší…

Zima letos ještě nekončí a právě v tomto období se nám do výdajů na by…

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku