Carbounion rádce

Kdy mohu používat noční proud?

26.2.2018

Někteří lidé využívají při čerpání elektřiny dvoutarifní sazbu a ve vybraných časech ji tak odebírají výhodněji. Vždy je ale potřeba splnit jisté požadavky. Víte, kdy máte na „noční proud“ právo?

Tzv. dvoutarifní sazba vám dovolí čerpat elektřinu v určitý časový úsek během dne levněji.

Nízký tarif nepomáhá šetřit jen v noci

Noční proud už je historickým pojmem, dnes si u svého distributora můžete zažádat o tzv. dvoutarifní sazbu. Ve vybraných hodinách pak dochází přes systém HDO (hromadné dálkové ovládání) k přepínání mezi nízkým a vysokým tarifem.

Právě nízký tarif je nástupcem nočního proudu a také dnes vychází levnější odběr na noc. Nemusí to však být pravidlem – konkrétní podmínky jsou závislé na lokalitě a předpokládaném zatížení nebo odlehčení sítě. Celkové trvání nízkého tarifu pak bývá 8 až 22 hodin denně, do kterých lidé typicky směřují třeba praní, mytí nádobí v myčce a hlavně ohřev vody.

Elektřina pro vytápění nebo ohřev teplé vody

Abyste ale dvoutarifní sazbu mohli využívat, je potřeba splnit některou z podmínek a používat elektrickou energii pro vytápění nebo ohřev vody. Prakticky to tedy znamená třeba vytápění akumulačními kamny nebo ohřev teplé vody v elektrickém bojleru. Dva tarify mohou čerpat také majitelé tepelných čerpadel, a dokonce také elektromobilů.

Při splnění kritérií vám sazbu přidělí váš distributor. Samotný obchodník, kterým je také Carbounion, však tarify nepřiřazuje.

Levnější energie i pro vás

Používáte elektřinu pro vytápění nebo ohřev vody a chcete využívat výhodnou dvoutarifní sazbu? Kontaktuje nás, rádi vám podáme všechny potřebné informace s touto problematikou spojené.

Podobné příspěvky

V minulém článku jsme vás seznámili s tím, jak funguje rekuperace a ko…

LED žárovky jsou řadě lidí trnem v oku. Panuje vůči nim hodně předsudk…

Pokud patříte mezi ty, jimž začátkem topné sezóny vyrazí pot na čele z…

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.