Carbounion rádce

Kontrola hlavního jističe: neutrácíte za firemní elektřinu zbytečně moc?

13.11.2017

Při provozu své firmy můžete být sebešetrnější, přesto možná platíte za elektřinu zbytečně velké částky. Zádrhel se často vyskytuje v hlavním jističi – pokud je příliš silný, projevuje se to negativně na vašich účtech. Co takhle si jistič raději nechat zkontrolovat?

Výměnou jističe ve firmě můžete ušetřit peníze.

Co se na hlavním jističi prodraží

Hlavní jistič je přístroj umístěný před elektroměrem a za účel má omezovat maximální elektrický výkon, který vaše sídlo může odebírat. Někdy tak stačí vybavit firmu novým zařízením, které při překročení limitu přeruší dodávku elektřiny. Na druhou stranu, nadměrná rezerva se vám nevyplatí finančně.

Každý měsíc ho ve vyúčtování najdete jako „stálý měsíční plat za rezervovaný příkon“ a právě s velikostí příkonu částka za něj roste. Je-li hlavní jistič příliš silný, rezervuje z veřejné sítě zbytečně mnoho proudu a vaše firemní účty za elektřinu jsou i o stovky korun měsíčně vyšší, než by mohly být.

Výměnu zařídí dodavatel

Hlavně ve starých budovách bývá hlavní jistič zbytečně silný. Náklady na výměnu v řádech několika tisíc se ale mohou vrátit až po několika letech a pokud do té doby změníte sídlo firmy, nemusí se vám tento krok vůbec vyplatit.

Pokud tedy váháte s velikostí svého jističe, obraťte se na svého dodavatele elektřiny. Vše s vámi v první řadě zkonzultuje a teprve potom pro vás případnou výměnu sám zařídí.

Spočítejte si, kolik ušetříte s Carbounion

Začněte šetřit za elektřinu bez velkých vstupních nákladů. Spočítejte si hned teď v online kalkulačce možné firemní úspory, na které dosáhnete přechodem ke Carbounion, a začněte za energie platit méně co nejdříve.

Chcete získat i další tipy, jak ušetřit na výdajích za elektřinu? Přečtěte si náš e-book!

Podobné příspěvky

Vaření někteří lidé bezmezně milují a jiní zas považují pouze za nutné…

Ať už vás doma, na chalupě či v kanceláři zahřívá jakýkoliv druh topid…

Bez osvětlení se doma neobejdete. Ale právě spotřeba svítidel tvoří ve…

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.