Carbounion rádce

Odkud pochází elektřina, kterou vám jako Carbounion dodáváme?

23.1.2017

Tímto článkem vám dáme „nahlédnout pod pokličku“. Dozvíte se, kde a jak pro vás nakupujeme elektřinu, díky které si můžete užívat spokojené bydlení nebo zajišťovat chod firmy.

Protože si zakládáme na tom, abychom pro vás byli spolehlivým a stabilním dodavatelem, spolupracujeme výhradně se stejně silnými a důvěryhodnými společnostmi. Obchodní strategie nám nedovoluje uvést konkrétní názvy, ale můžeme vám prozradit, že se převážně jedná o velké výrobce a producenty z České nebo Slovenské republiky.

Sázíme na dobré vztahy bez prostředníků

Věříme, že vše nejlépe funguje, když do procesu nevstupuje třetí strana. Proto se všemi našimi partnery jednáme o odebírání elektrické energie bez jakýchkoliv prostředníků napřímo. Tak jsme si postupně vybudovali pevné vztahy s mnoha významnými společnostmi.

A tento přístup má několik výhod. Jednou z nich je i příznivá cena, protože se do ní nepromítá žádná marže, kterou bychom jinak museli vyplácet obchodníkům. Z toho samozřejmě těžíte i vy, koncoví odběratelé – naši zákazníci, kterým tak můžeme garantovat dlouhodobě výhodnou elektřinu.

Jaké energetické zdroje využíváme

Co se týče zdrojů, v roce 2016 vypadalo rozdělení následovně:

  • 50 % jaderné elektrárny,
  • 20 % uhelné elektrárny,
  • 10 % obnovitelné zdroje,
  • 20 % mix různých zdrojů.

Zaujal vás tento článek? Dozvěděli jste se něco nového? Podělte se o něj i se svými přáteli a známými a sdílejte ho na sociálních sítích!

Podobné příspěvky

V létě horko k padnutí, v zimě přetopeno a problémy s neustálým větrán…

Jen si vzpomeňte na své prarodiče, kteří ke svícení používali olejové…

Pod solární energií si možná představíte hlavně fotovoltaické elektrár…

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.