Carbounion rádce

Posviťme si na 10 výhod LED žárovek

12.11.2018

LED žárovky jsou řadě lidí trnem v oku. Panuje vůči nim hodně předsudků, zejména kvůli vyšší ceně. Je to ale opodstatněné? Existují lidé, kteří se na svět dívají spíše negativně než naopak. A proto jsme se rozhodli LED žárovkám vylepšit pověst a připomenout 10 důvodů, proč bychom za ně měli být spíše vděčni, než je zatracovat.

S LED žárovkami ušetříte, jedná se totiž o nejefektivnější zdroj světla.

10 výhod LED žárovek

  1. Spoří energii a vaše peníze – pokud vsadíte na LED žárovky, uspoříte oproti jiným zdrojům osvětlení energii. U „ledek“ je totiž spotřeba energie mnohonásobně menší, než je tomu u klasických, a dokonce i úsporných žárovek. Ušetříte.
  2. Déle vydrží – zatímco si jedni na životnost LED žárovek stěžují, ti, kteří už je používají, vědí své. Kdo vsadí na klasickou halogenovou žárovku, bude ji měnit zřejmě už po 2 000 hodinách provozu. Ten, který svítí LED žárovkou, může v klidu dál při světle číst svou oblíbenou knihu – jeho žárovka totiž vydrží svítit 30 000 až 80 000 hodin.
  3. Mají lepší svítivost – rozdíl oproti jiným žárovkám pocítíte pozdě večer i během pošmourného počasí, kdy je potřeba si přisvítit. Tady LED žárovka zaboduje. Má totiž asi 10× vyšší svítivost (výkon) než klasická žárovka a 2× větší než nejmodernější zářivka.
  4. Nevadí jim časté vypínání a zapínání – jen si to zkuste s halogenovou žárovkou. Jakmile ji budete neustále vypínat a opět přivádět k životu, shoří vám. Zářivkám by se to také nelíbilo. Kdežto LED žárovky vydrží.
  5. Jsou šetrnější k životnímu prostředí – žádné olovo, žádná rtuť. LED produkty jsou v tomto ohledu bezpečné, neohrozí ani vás, ani přírodu.
  6. Jsou vhodné i pro firmy a velké společnosti – na trhu seženete „ledky“ v různých teplotách chromatičnosti (barevná teplota světla – teplé, studené, neutrální). Jiné se vám budou hodit domů, jiné využijete v kanceláři. A ve finále můžete ještě uspořit. Jak, to se dočtete v našem článku zde.
  7. Svítí okamžitě na plný výkon – jelikož v sobě LED žárovky neskrývají žádná vlákna, jako je tomu u klasických žárovek, nečekáte na jejich zahřátí, a už vůbec ne na plné světlo. To máte totiž u „ledek“ okamžitě po cvaknutí vypínačem.
  8. Mají lepší stmívací systém – při ubírání intenzity světla nemění LED žárovky svou barvu do žluta, jak tomu bývá při snížení napájení u jiných žárovek.
  9. Nevydávají do okolí tolik tepla – halogenová svítidla i vláknové žárovky vydávají do okolí tepelnou energii, což může mít při dlouhodobém svícení a častém vypínání a zapínání až fatální následky. Pokud jako světelný zdroj použijete LED žárovku, můžete být v klidu, zahřívá se opravdu minimálně.
  10. Lze nastavit světelný úhel a soustředit světlo na určité místo – až tak pokročila dnešní moderní technologie. Světelný úhel můžete nastavit od 5° až do 360° a nasvítit si tak určité body v místnosti. Toho s jinými žárovkami bez vnější optické soustavy nedosáhnete.

LED žárovky jako osvětlení nové generace

Nechceme pořád dokola zpívat ódy na LED žárovky, musíme ale souhlasit s faktem, že jde o nejšetrnější možnost vůči přírodě i vaší peněžence. Ne nadarmo se „ledkám“ říká osvětlení budoucnosti.

Podobné příspěvky

Pokud patříte mezi ty, jimž začátkem topné sezóny vyrazí pot na čele z…

Cena elektřiny na burze od začátku tohoto roku stoupla o více než 40 %…

Je velký rozdíl mezi dodavatelem a distributorem elektrické energie a…

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.