Carbounion rádce

Posviťme si na 10 výhod LED žárovek

12.11.2018

LED žárovky jsou řadě lidí trnem v oku. Panuje vůči nim hodně předsudků, zejména kvůli vyšší ceně. Je to ale opodstatněné? Existují lidé, kteří se na svět dívají spíše negativně než naopak. A proto jsme se rozhodli LED žárovkám vylepšit pověst a připomenout 10 důvodů, proč bychom za ně měli být spíše vděčni, než je zatracovat.

S LED žárovkami ušetříte, jedná se totiž o nejefektivnější zdroj světla.

10 výhod LED žárovek

  1. Spoří energii a vaše peníze – pokud vsadíte na LED žárovky, uspoříte oproti jiným zdrojům osvětlení energii. U „ledek“ je totiž spotřeba energie mnohonásobně menší, než je tomu u klasických, a dokonce i úsporných žárovek. Ušetříte.
  2. Déle vydrží – zatímco si jedni na životnost LED žárovek stěžují, ti, kteří už je používají, vědí své. Kdo vsadí na klasickou halogenovou žárovku, bude ji měnit zřejmě už po 2 000 hodinách provozu. Ten, který svítí LED žárovkou, může v klidu dál při světle číst svou oblíbenou knihu – jeho žárovka totiž vydrží svítit 30 000 až 80 000 hodin.
  3. Mají lepší svítivost – rozdíl oproti jiným žárovkám pocítíte pozdě večer i během pošmourného počasí, kdy je potřeba si přisvítit. Tady LED žárovka zaboduje. Má totiž asi 10× vyšší svítivost (výkon) než klasická žárovka a 2× větší než nejmodernější zářivka.
  4. Nevadí jim časté vypínání a zapínání – jen si to zkuste s halogenovou žárovkou. Jakmile ji budete neustále vypínat a opět přivádět k životu, shoří vám. Zářivkám by se to také nelíbilo. Kdežto LED žárovky vydrží.
  5. Jsou šetrnější k životnímu prostředí – žádné olovo, žádná rtuť. LED produkty jsou v tomto ohledu bezpečné, neohrozí ani vás, ani přírodu.
  6. Jsou vhodné i pro firmy a velké společnosti – na trhu seženete „ledky“ v různých teplotách chromatičnosti (barevná teplota světla – teplé, studené, neutrální). Jiné se vám budou hodit domů, jiné využijete v kanceláři. A ve finále můžete ještě uspořit. Jak, to se dočtete v našem článku zde.
  7. Svítí okamžitě na plný výkon – jelikož v sobě LED žárovky neskrývají žádná vlákna, jako je tomu u klasických žárovek, nečekáte na jejich zahřátí, a už vůbec ne na plné světlo. To máte totiž u „ledek“ okamžitě po cvaknutí vypínačem.
  8. Mají lepší stmívací systém – při ubírání intenzity světla nemění LED žárovky svou barvu do žluta, jak tomu bývá při snížení napájení u jiných žárovek.
  9. Nevydávají do okolí tolik tepla – halogenová svítidla i vláknové žárovky vydávají do okolí tepelnou energii, což může mít při dlouhodobém svícení a častém vypínání a zapínání až fatální následky. Pokud jako světelný zdroj použijete LED žárovku, můžete být v klidu, zahřívá se opravdu minimálně.
  10. Lze nastavit světelný úhel a soustředit světlo na určité místo – až tak pokročila dnešní moderní technologie. Světelný úhel můžete nastavit od 5° až do 360° a nasvítit si tak určité body v místnosti. Toho s jinými žárovkami bez vnější optické soustavy nedosáhnete.

LED žárovky jako osvětlení nové generace

Nechceme pořád dokola zpívat ódy na LED žárovky, musíme ale souhlasit s faktem, že jde o nejšetrnější možnost vůči přírodě i vaší peněžence. Ne nadarmo se „ledkám“ říká osvětlení budoucnosti.

Podobné příspěvky

Vaření někteří lidé bezmezně milují a jiní zas považují pouze za nutné…

Ať už vás doma, na chalupě či v kanceláři zahřívá jakýkoliv druh topid…

Bez osvětlení se doma neobejdete. Ale právě spotřeba svítidel tvoří ve…

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.