Carbounion rádce

Vytápění kancelářských i výrobních prostor? Víme, na čem ušetřit

16.10.2017

Výdaje plynoucí z vytápění firemních prostor tvoří zpravidla více než polovinu poplatků za energie. Ty se přitom často výrazně podepisují na celkovém ekonomickém chodu firmy. Podívejte se na naše tipy, jak na topení v kancelářích i ve výrobě co nejvíce ušetřit.

Utíkají vám peníze za topení mezi prsty? Zkuste dodržet několik rad a ušetřete.

Nepřetápějte

Za studenou kancelář by vám zaměstnanci asi moc nepoděkovali. Na druhou stranu není ani potřeba místnosti přetápět. Kromě toho, že přetopené prostory nemají dobrý vliv na zdraví, je to také finančně nevýhodné.

Za ideální teplotu v kanceláři se považuje 21–23 °C, na chodbách 15–18 °C. Ve výrobě, kde zaměstnanci pracují vestoje s trvalým zapojením rukou i nohou, by teplota neměla ze zákona klesnout pod 14 °C. V kanceláři při sedavém zaměstnání je zákonné minimum 20 °C.

Nevypínejte topení

Hlavně při dvousměnném provozu se na noc vyplatí jen snížit výkon topení, ale úplně ho nevypínat. Na intenzivní vytápění vychladlých místností spotřebujete zbytečně velké množství energie. Lépe uděláte, pokud necháte firemní prostory temperovat – třeba v kancelářích stále udržujte teplotu přibližně na 15–17 °C.

Uvolněte místo před radiátory

Cirkulaci tepla od radiátorů zabráníte nevhodně umístěným nábytkem i jiným zařízením, stejně jako dlouhými, těžkými záclonami. Až o více než 8 % zvyšuje spotřebu také neutřený prach na topidlech.

Větrejte intenzivně

Dopřejte svým zaměstnancům čerstvý vzduch tak, aby vás to nestálo další peníze navíc. Mnohem úspornější než větrat půl hodiny škvírkou v lehce pootevřeném okně je asi na pět minut otevřít okno zcela dokořán. Tím totiž místnost „pouze“ vyvětráte, ale nestihnete ji už ochladit natolik, abyste pak museli znovu navíc přitápět.

Utěsněte okna a dveře

S unikajícím teplem ve špatně utěsněných oknech nebo v mezerách pod spodní hranou dveří utíkají z vaší pokladny další zbytečné výdaje. Pokud zrovna nemáte v plánu důraznější stavební zásah v podobě výměny oken, problém vyřešíte speciálními zarážkami nebo chrániči z hobby marketu.

Změňte dodavatele

Velkou sumu peněz bez jakýchkoliv dalších starostí ušetříte změnou dodavatele. Tu dnes zařídíte rychle a klidně z tepla své příjemně vytopené kanceláře.

Až desetitisícové částky firmy spoří s dodavatelem energií Carbounion. Například ordinace lékařů AmbiCare s námi za plyn ušetří více než 21 000 Kč ročně. Chcete také investovat jinam než do poplatků za energie? Spočítejte si možné úspory za plyn na naší kalkulačce pro firmy.

Jak jinak můžete snížit výdaje za plyn a elektřinu ve své firmě? Stáhněte si náš e-book pro firmy a ušetřete!

Podobné příspěvky

Vaření někteří lidé bezmezně milují a jiní zas považují pouze za nutné…

Ať už vás doma, na chalupě či v kanceláři zahřívá jakýkoliv druh topid…

Bez osvětlení se doma neobejdete. Ale právě spotřeba svítidel tvoří ve…

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.