Carbounion rádce

Zkrachovala společnost One Energy, lidé ale bez elektřiny a plynu nezůstanou

12.4.2018

Je tomu jen pár dní, co společnost One Energy & One Mobile ukončila dodávky elektrické energie a zemního plynu svým zákazníkům. Těch bylo více než 23 tisíc – jejich dodavatel nezvládl přechod na nový informační systém. Žádná z domácností, které pod One Energy patřily, se ale nemusí obávat, že se ocitne bez energií. Naopak, kdo nestihl včas uzavřít smlouvu jinde, byl mu automaticky přidělen dodavatel poslední instance.

Carbounion Bohemia bere pod svá křídla zákazníky One Energy.

Poslední instance nemusí být strašák

U dodavatele poslední instance (dále jen DPI) může být klient maximálně půlrok. Během této doby je nutné se zaregistrovat u standardního dodavatele elektřiny či plynu. Energetický regulační úřad doporučuje, aby lidé s uzavřením smlouvy u nového obchodníka neotáleli, protože ceny, za které jsou jim elektřina či plyn dodávány, jsou vyšší, než klasičtí dodavatelé běžně nabízejí. Pokud někteří klienti navíc povinnost opustit režim DPI vypustí z hlavy, mohou být nařknuti z neoprávněného odběru.

To zní sice strašidelně, ovšem ne vždy je nutné obávat se předem. V rámci subjektů na trhu s elektřinou, které řadíme mezi standardní či klasické dodavatele energií, lze totiž najít spolehlivé společnosti, u nichž je možné zůstat navždy. Třeba Carbounion Bohemia, který po krachu One Energy & One Mobile bere pod svá křídla řadu klientů.

Skupina Carbounion je na trhu přesně 20 let, má silné finanční zázemí, nízké ceny, pokrývá navíc celý palivo-energetický řetězec, který začíná už samotnou těžbou černého a hnědého uhlí. Tento fakt je zárukou klidného spánku bez obav, že se nepříjemná situace bude opakovat.

Papírování není na klientovi

Kdo dosud nenašel vhodného dodavatele energií, může s čistým svědomím uzavřít smlouvu pro stálý odběr služeb s Carbounion Bohemia. Společnost přijímá nové zákazníky, obavy z nutného papírování může navíc každý hodit za hlavu. Pracovníci Carbounion vyřizují veškerou administrativu za klienty osobně. O stálou smlouvu je možné požádat telefonicky nebo online.

Podobné příspěvky

Uhlí má v České republice velký význam – jeho zásoby byly ještě nedávn…

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.