Carbounion rádce

Změna dodavatele energií a kolik na ní vaše firma může ušetřit

20.11.2017

Změnit dodavatele energií vám můžete začít šetřit značné roční náklady, přitom vás to nebude stát skoro žádný čas navíc. Ani se nemusíte bát, že by změna vyřadila vaši firmu z provozu na několik dní. Proč se tedy nezajímat, jestli byste jinde nemohli platit méně?

Jak ušetřit ve firmě za plyn a elektřinu?

Úspora peněz i bonusy

Pohyblivou částku za energie si každý dodavatel určuje sám. Rozdíly v cenách za elektřinu nebo plyn pak mohou být celkem výrazné a ve firemním měřítku se mohou náklady lišit i desetitisíci korunami ročně. Kvalita energie jako komodity se přitom nemění. Žádný důvod platit víc tedy není.

Dodavatelské firmy mezi sebou často soutěží i různými nabízenými bonusy, kterými se snaží nalákat nové zákazníky. Někdy tak můžete ze změny příjemně profitovat už při samotném přechodu.

Přechod vás nic nestojí

Při změně dodavatele energií nemusíte mít obavy z přerušené dodávky elektřiny nebo plynu, která by jakkoliv omezila provoz vaší firmy. Vše probíhá pouze na administrativní úrovni.

V dnešní době už ani není potřeba ztrácet čas tím, že byste se museli osobně dostavit na pobočku. Nový dodavatel vyřídí výpověď stávajících služeb za vás, a vám tak stačí jen zvednout telefon nebo vše vyřídit přes internet. Připravená smlouva vám brzy dorazí poštou.

A třeba bude u nového dodavatele flexibilnější a bez závazku na několik dalších let.

Jak vybrat toho správného dodavatele?

Dodavatelé se navenek často liší jen minimálně a někdy není jednoduché se v záplavě nabídek vyznat. Zajímejte se o historii, finanční stabilitu a zázemí společnosti. V poslední době ukončily svou činnost z důvodu finančních problémů desítky dodavatelů energií.

Důležitým faktorem je také to, jestli má firma přístup k vlastním zdrojům energie, nebo se jedná pouze o distributora, který elektřinu nebo plyn přeprodává s vlastní zvýšenou sazbou.

Podobné příspěvky

Vaření někteří lidé bezmezně milují a jiní zas považují pouze za nutné…

Ať už vás doma, na chalupě či v kanceláři zahřívá jakýkoliv druh topid…

Bez osvětlení se doma neobejdete. Ale právě spotřeba svítidel tvoří ve…

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.