Carbounion rádce

1.2.

Spotřeba elektřiny ve středním bytě: Kolik spolyká elektrické topení a sporák a jak můžete ušetřit?

Přemýšlíte, jestli v domácnosti vařit pomocí elektřiny, nebo plynu? Zajímá vás, jak výhodněji vytápět byt? V tomto článku se podíváme na to, jaké jsou průměrné výdaje za elektřinu ve středně velkém bytě. Zároveň vám poradíme, co udělat pro to, aby se vám podařilo o něco snížit účty za energie.

27.1.

Spotřeba plynu v malém bytě: kolik spolyká plynový kotel či sporák a jak lze ušetřit?

Vařit, vytápět a ohřívat vodu s pomocí elektřiny, nebo plynu? To je věčné téma ve světě energií pro domácnosti. V tomto článku se podíváme na to, jaké průměrné výdaje přináší zemní plyn v menším bytě. A zároveň i poradíme, co lze udělat pro to, aby se účty o něco snížily.

25.1.

Co se děje, když vznikne nedostatek, nebo přebytek elektřiny v síti

Při provozu elektrizační soustavy mohou nastávat situace, kdy je energie buď málo, nebo naopak příliš. V takových chvílích musí dojít k opatřením, která nerovnováhu odstraní. Jinak hrozí výpadky a selhání. Kdo a jak se stará o regulaci elektřiny? To vám objasní tento článek.

23.1.

Odkud pochází elektřina, kterou vám jako Carbounion dodáváme?

Tímto článkem vám dáme „nahlédnout pod pokličku“. Dozvíte se, kde a jak pro vás nakupujeme elektřinu, díky které si můžete užívat spokojené bydlení nebo zajišťovat chod firmy.

20.1.

Měsíční zálohy na energie: 3 tipy pro jejich rozumné nastavení

Určitě to znáte – otevřete obálku nebo e-mail s vyúčtováním za elektřinu či plyn a nestačíte se divit. Buď příjemným způsobem díky přeplatku, nebo zcela naopak kvůli tučnému nedoplatku. Takového nemilého překvapení se vyvarujete rozumně určenými zálohami, které plně reflektují vaše požadavky na bydlení či provoz kanceláře.

18.1.

Za pohotovostní režim spotřebičů platíte zbytečně i stovky korun ročně

Většina zařízení, která doma či v kanceláři běžně používáte, je vybavena funkcí tzv. stand-by režimu. Případné opětovné spuštění tak trvá jen pár vteřin, protože přístroj není zcela vypnutý a nestartuje úplně „od nuly“. Ale tento komfort není zdarma.

16.1.

Jasně a přehledně: co patří mezi obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie?

Hlavní zdroje energie se rozdělují na obnovitelné a neobnovitelné. Jak už jejich pojmenování napovídá, liší se možností vyčerpatelnosti a dále vlivem na životní prostředí. Jaké konkrétní energetické zdroje známe a využíváme? To se dozvíte v tomto článku.

13.1.

5 jasných důvodů, proč změnit dodavatele energií

Pro přechod k jinému dodavateli elektřiny či plynu vás může motivovat celá řada faktorů. Tím nejsilnějším jsou obvykle finance. Ale nemusí být zdaleka jediným. Abychom vám s případným rozhodováním pomohli, připravili jsme pro vás přehled neprůstřelných argumentů, se kterými uspějete třeba i u váhajícího partnera.

Jsme na Facebooku

Kategorie rádce

Diskuze z poradny

… zobrazit další

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.