Carbounion rádce

3.3.

Co znamenají názvy jističů?

Nejspíše víte, kde máte doma či v garáži jističe a co dělat, když vám „vyletí pojistky“. Pokud vás ale zajímá, co se skrývá pod zkratkami, jako je 3×25 A, 3×36 A nebo 1×10 A, jste na správném místě.

1.3.

Cena plynu za m3

Používáte doma zemní plyn na vaření či topení? Pak samozřejmě dobře víte, kolik za něj každý měsíc zaplatíte. Co vše ale cenu plynu ovlivňuje a jaké další faktory zde vstupují do hry? Které vlastnosti plynu by vás mohly jako spotřebitele zajímat? V dnešním článku se blíže podíváme na výpočty ceny plynu a vše, co s tím souvisí.

27.2.

Spotřeba malého staršího domu: kolik zaplatíte za kotel na uhlí a plynový sporák?

Spotřeba energií v domě je velké a komplikované téma. Čím topit, na čem vařit? Jaké změnit udělat, abyste ušetřili? V dnešním článku jsme se podívali na modelový příklad s menším starým domem, vytápěným kotlem na uhlí, kde se vaří na plynovém sporáku. Samozřejmě vám opět dáme pár tipů, jak vaše náklady snížit.

20.2.

Carbounion jedná fair play: ctíme etický kodex obchodníka s energiemi

Určitě znáte někoho, kdo měl někdy problém s dodavatelem energie pro domácnost. Možná jste sami museli dodavatele měnit, možná zažil někdo z vaší rodiny či známých nepříjemnou zkušenost s nekalými praktikami některých společností. Nejde bohužel o nic výjimečného – v České republice ročně změní dodavatele až stovky tisíc odběratelů. V Carbounion jsme se zavázali dodržovat férové jednání a aby naše slova nešla jen tak „do větru“, podepsali jsme Etický kodex obchodníka s energiemi.

13.2.

Spotřeba energií ve velkém bytě: co vás stojí plynový kotel a elektrický sporák?

Na našich stránkách jste si již mohli přečíst příklady spotřeby energií v malém a středním bytě. Dnes se podíváme na velký byt, obývaný typickou rodinou, která používá plynový kotel a elektrický sporák. Jako vždy samozřejmě nezapomeneme na užitečné tipy, jak ušetřit.

8.2.

Dodavatelé energií krachují. U Carbounion se bát nemusíte

Možná jste slyšeli o krachu několika menších energetických společností, ke kterým došlo během posledního půl roku. Proč k této události došlo a jaké poučení z ní vyplývá? Nehrozí podobné nebezpečí také právě vám? Přečtěte si následující článek a vše se dozvíte.

6.2.

Stáhněte si zdarma e-book, díky kterému ušetříte více než 5 000 Kč za rok

Určitě nám dáte za pravdu, že 5 tisíc korun je rozhodně atraktivní suma, se kterou se dá naložit mnoha zajímavými způsoby. Můžete si za ni dopřát třeba příjemný odpočinkový pobyt, pořídit vytoužený domácí spotřebič, doplnit sportovní výbavu či udělat pořádný nákup zásob nebo obout na auto nové gumy. Připravili jsme pro vás e-book, který vám dá jedinečnou příležitost takovou hezkou částku velmi snadno ušetřit.

1.2.

Spotřeba elektřiny ve středním bytě: Kolik spolyká elektrické topení a sporák a jak můžete ušetřit?

Přemýšlíte, jestli v domácnosti vařit pomocí elektřiny, nebo plynu? Zajímá vás, jak výhodněji vytápět byt? V tomto článku se podíváme na to, jaké jsou průměrné výdaje za elektřinu ve středně velkém bytě. Zároveň vám poradíme, co udělat pro to, aby se vám podařilo o něco snížit účty za energie.

Jsme na Facebooku

Kategorie rádce

Diskuze z poradny

… zobrazit další

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.