Carbounion rádce

20.1.

Měsíční zálohy na energie: 3 tipy pro jejich rozumné nastavení

Určitě to znáte – otevřete obálku nebo e-mail s vyúčtováním za elektřinu či plyn a nestačíte se divit. Buď příjemným způsobem díky přeplatku, nebo zcela naopak kvůli tučnému nedoplatku. Takového nemilého překvapení se vyvarujete rozumně určenými zálohami, které plně reflektují vaše požadavky na bydlení či provoz kanceláře.

18.1.

Za pohotovostní režim spotřebičů platíte zbytečně i stovky korun ročně

Většina zařízení, která doma či v kanceláři běžně používáte, je vybavena funkcí tzv. stand-by režimu. Případné opětovné spuštění tak trvá jen pár vteřin, protože přístroj není zcela vypnutý a nestartuje úplně „od nuly“. Ale tento komfort není zdarma.

16.1.

Jasně a přehledně: co patří mezi obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie?

Hlavní zdroje energie se rozdělují na obnovitelné a neobnovitelné. Jak už jejich pojmenování napovídá, liší se možností vyčerpatelnosti a dále vlivem na životní prostředí. Jaké konkrétní energetické zdroje známe a využíváme? To se dozvíte v tomto článku.

13.1.

5 jasných důvodů, proč změnit dodavatele energií

Pro přechod k jinému dodavateli elektřiny či plynu vás může motivovat celá řada faktorů. Tím nejsilnějším jsou obvykle finance. Ale nemusí být zdaleka jediným. Abychom vám s případným rozhodováním pomohli, připravili jsme pro vás přehled neprůstřelných argumentů, se kterými uspějete třeba i u váhajícího partnera.

11.1.

Práce z domu a spotřeba elektřiny: kolik vás stojí provoz PC či notebooku a jak ušetřit?

Homeoffice, podnikání, externí spolupráce na dálku – to jsou asi nejčastější důvody, proč mají někteří lidé pracovnu přímo ve svém domově. Patříte mezi ně? V dnešním článku zjistíte, kolik vás taková standardní „osmihodinovka“ za počítačem stojí v otázce spotřeby elektřiny. Také vám poradíme, jak na to jít o něco úsporněji.

9.1.

Co je energeticky pasivní dům a jak funguje?

Pasivní domy se vyznačují minimální spotřebou tepla, protože jejich konstrukce umožňuje využívat tepelnou energii ze slunce nebo elektronických zařízení či pohybu osob a disponuje perfektními izolačními schopnostmi.

6.1.

Vyrábějte si vlastní energii ze slunce

Energie, která vám ušetří a zároveň je citlivá k našemu životnímu prostředí. Přesně taková je energie ze slunce, vody, větru nebo biomasy, kterou si můžete vyrobit sami. Vůbec nejčastěji se využívá energie ze slunce. Zařiďte, aby sluníčko svítilo taky ve váš prospěch.

3.1.

Využívejte levnější elektřinu: 3 nejčastější otázky a odpovědi na téma nízkého tarifu

Nízký tarif označuje levnější elektřinu, kterou můžete mít k dispozici ve vymezených časových úsecích během dne. Představuje tak ideální možnost, jak snížit účty za elektrickou energii až o stovky korun ročně. Sepsali jsme obvyklé otázky a odpovědi, které vás jako spotřebitele mohou zajímat.

Jsme na Facebooku

Kategorie rádce

Diskuze z poradny

… zobrazit další

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.