Carbounion rádce

27.1.

Spotřeba plynu v malém bytě: kolik spolyká plynový kotel či sporák a jak lze ušetřit?

Vařit, vytápět a ohřívat vodu s pomocí elektřiny, nebo plynu? To je věčné téma ve světě energií pro domácnosti. V tomto článku se podíváme na to, jaké průměrné výdaje přináší zemní plyn v menším bytě. A zároveň i poradíme, co lze udělat pro to, aby se účty o něco snížily.

25.1.

Co se děje, když vznikne nedostatek, nebo přebytek elektřiny v síti

Při provozu elektrizační soustavy mohou nastávat situace, kdy je energie buď málo, nebo naopak příliš. V takových chvílích musí dojít k opatřením, která nerovnováhu odstraní. Jinak hrozí výpadky a selhání. Kdo a jak se stará o regulaci elektřiny? To vám objasní tento článek.

23.1.

Odkud pochází elektřina, kterou vám jako Carbounion dodáváme?

Tímto článkem vám dáme „nahlédnout pod pokličku“. Dozvíte se, kde a jak pro vás nakupujeme elektřinu, díky které si můžete užívat spokojené bydlení nebo zajišťovat chod firmy.

20.1.

Měsíční zálohy na energie: 3 tipy pro jejich rozumné nastavení

Určitě to znáte – otevřete obálku nebo e-mail s vyúčtováním za elektřinu či plyn a nestačíte se divit. Buď příjemným způsobem díky přeplatku, nebo zcela naopak kvůli tučnému nedoplatku. Takového nemilého překvapení se vyvarujete rozumně určenými zálohami, které plně reflektují vaše požadavky na bydlení či provoz kanceláře.

18.1.

Za pohotovostní režim spotřebičů platíte zbytečně i stovky korun ročně

Většina zařízení, která doma či v kanceláři běžně používáte, je vybavena funkcí tzv. stand-by režimu. Případné opětovné spuštění tak trvá jen pár vteřin, protože přístroj není zcela vypnutý a nestartuje úplně „od nuly“. Ale tento komfort není zdarma.

16.1.

Jasně a přehledně: co patří mezi obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie?

Hlavní zdroje energie se rozdělují na obnovitelné a neobnovitelné. Jak už jejich pojmenování napovídá, liší se možností vyčerpatelnosti a dále vlivem na životní prostředí. Jaké konkrétní energetické zdroje známe a využíváme? To se dozvíte v tomto článku.

11.1.

Práce z domu a spotřeba elektřiny: kolik vás stojí provoz PC či notebooku a jak ušetřit?

Homeoffice, podnikání, externí spolupráce na dálku – to jsou asi nejčastější důvody, proč mají někteří lidé pracovnu přímo ve svém domově. Patříte mezi ně? V dnešním článku zjistíte, kolik vás taková standardní „osmihodinovka“ za počítačem stojí v otázce spotřeby elektřiny. Také vám poradíme, jak na to jít o něco úsporněji.

9.1.

Co je energeticky pasivní dům a jak funguje?

Pasivní domy se vyznačují minimální spotřebou tepla, protože jejich konstrukce umožňuje využívat tepelnou energii ze slunce nebo elektronických zařízení či pohybu osob a disponuje perfektními izolačními schopnostmi.

Jsme na Facebooku

Kategorie rádce

Diskuze z poradny

… zobrazit další

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.