Carbounion rádce

3.1.

Využívejte levnější elektřinu: 3 nejčastější otázky a odpovědi na téma nízkého tarifu

Nízký tarif označuje levnější elektřinu, kterou můžete mít k dispozici ve vymezených časových úsecích během dne. Představuje tak ideální možnost, jak snížit účty za elektrickou energii až o stovky korun ročně. Sepsali jsme obvyklé otázky a odpovědi, které vás jako spotřebitele mohou zajímat.

1.1.

Představujeme nový web Carbounion: v hlavní roli užitečné informace, díky kterým ušetříte

Doba jde neustále dopředu a my s ní chceme držet krok, abychom vám – našim milým příznivcům a zákazníkům – mohli vždy nabídnout to nejlepší. A tak jsme se rozhodli vytvořit pro vás nový web. Je mnohem modernější a hezčí než předchozí verze a poskytne vám spoustu užitečných informací. Co všechno na našich stránkách najdete a jak vám pomohou s provozem domácnosti?

30.12.

Vyberte si správný jistič a neplaťte zbytečně

Platíte hodně za elektřinu? Šetříte, kde se dá, a pořád je to moc? A už jste si zkontrolovali, zda máte správný jistič? Právě tam může být problém. Kolik korun za elektřinu platíte, nezáleží jen na spotřebě, ale i na velikosti hlavního jističe.

28.12.

Začněte doma šetřit ještě dnes: 9 praktických rad, jak na okamžitou úsporu energií

Každodenní chod domácnosti znamená výdaje – především za teplo, vodu a elektřinu. Jednoduchými změnami návyků je ale můžete snížit. Stačí jen začít dělat obvyklé úkony trochu jinak nebo s větším rozmyslem.

23.12.

Víte, jaká je cena za 1 kWh elektřiny?

Cenu elektřiny tvoří několik složek. Jako odběratelé tak neplatíte pouze spotřebu samotné „suroviny“, ale i daň, distribuci nebo různé systémové služby. Přečtěte si, co všechno se do částek, které vidíte na fakturách, promítá, kolik stála 1 kWh elektřiny v roce 2016 a zda se předpokládá zdražování či naopak zlevňování.

21.12.

Chcete prát, mýt a žehlit levněji? Poradíme vám, jak na to

Péče o domácnost bere energii, tu vaši i elektrickou. Naštěstí ale existují způsoby, které dokážou spotřebu druhé jmenované efektivně snížit. A není to žádná velká věda, stačí jen přistupovat k domácím pracím chytře a strategicky.

2.12.

7 zaručených způsobů, jak ušetřit za elektřinu při vaření

Vaření někteří lidé bezmezně milují a jiní zas považují pouze za nutné zlo. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, určitě uvítáte pár rad, jak při této činnosti můžete potěšit nejen chuťové buňky strávníků, ale i svoji peněženku. Inspirujete se našimi osvědčenými tipy a začněte s úspornější přípravou pokrmů ještě dnes!

Jsme na Facebooku

Kategorie rádce

Diskuze z poradny

… zobrazit další

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.