Carbounion rádce

6.1.

Vyrábějte si vlastní energii ze slunce

Energie, která vám ušetří a zároveň je citlivá k našemu životnímu prostředí. Přesně taková je energie ze slunce, vody, větru nebo biomasy, kterou si můžete vyrobit sami. Vůbec nejčastěji se využívá energie ze slunce. Zařiďte, aby sluníčko svítilo taky ve váš prospěch.

3.1.

Využívejte levnější elektřinu: 3 nejčastější otázky a odpovědi na téma nízkého tarifu

Nízký tarif označuje levnější elektřinu, kterou můžete mít k dispozici ve vymezených časových úsecích během dne. Představuje tak ideální možnost, jak snížit účty za elektrickou energii až o stovky korun ročně. Sepsali jsme obvyklé otázky a odpovědi, které vás jako spotřebitele mohou zajímat.

1.1.

Představujeme nový web Carbounion: v hlavní roli užitečné informace, díky kterým ušetříte

Doba jde neustále dopředu a my s ní chceme držet krok, abychom vám – našim milým příznivcům a zákazníkům – mohli vždy nabídnout to nejlepší. A tak jsme se rozhodli vytvořit pro vás nový web. Je mnohem modernější a hezčí než předchozí verze a poskytne vám spoustu užitečných informací. Co všechno na našich stránkách najdete a jak vám pomohou s provozem domácnosti?

30.12.

Vyberte si správný jistič a neplaťte zbytečně

Platíte hodně za elektřinu? Šetříte, kde se dá, a pořád je to moc? A už jste si zkontrolovali, zda máte správný jistič? Právě tam může být problém. Kolik korun za elektřinu platíte, nezáleží jen na spotřebě, ale i na velikosti hlavního jističe.

28.12.

Začněte doma šetřit ještě dnes: 9 praktických rad, jak na okamžitou úsporu energií

Každodenní chod domácnosti znamená výdaje – především za teplo, vodu a elektřinu. Jednoduchými změnami návyků je ale můžete snížit. Stačí jen začít dělat obvyklé úkony trochu jinak nebo s větším rozmyslem.

23.12.

Víte, jaká je cena za 1 kWh elektřiny?

Cenu elektřiny tvoří několik složek. Jako odběratelé tak neplatíte pouze spotřebu samotné „suroviny“, ale i daň, distribuci nebo různé systémové služby. Přečtěte si, co všechno se do částek, které vidíte na fakturách, promítá, kolik stála 1 kWh elektřiny v roce 2016 a zda se předpokládá zdražování či naopak zlevňování.

21.12.

Chcete prát, mýt a žehlit levněji? Poradíme vám, jak na to

Péče o domácnost bere energii, tu vaši i elektrickou. Naštěstí ale existují způsoby, které dokážou spotřebu druhé jmenované efektivně snížit. A není to žádná velká věda, stačí jen přistupovat k domácím pracím chytře a strategicky.

Jsme na Facebooku

Kategorie rádce

Diskuze z poradny

… zobrazit další

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.