Carbounion rádce

19.4.

Carbounion je stabilním partnerem pro firmy i domácnosti

V žebříčku sdružení CZECH TOP 100, které má více než dvacetiletou tradici, zabodoval také Carbounion Bohemia, který se ocitl mezi stovkou nejúspěšnějších českých soukromých firem.

12.4.

Zkrachovala společnost One Energy, lidé ale bez elektřiny a plynu nezůstanou

Je tomu jen pár dní, co společnost One Energy & One Mobile ukončila dodávky elektrické energie a zemního plynu svým zákazníkům. Žádná z domácností, které pod One Energy patřily, se ale nemusí obávat, že se ocitne bez energií.

4.4.

Kdy mi přijde vyúčtování a jak ho mohu zaplatit?

Už jste někdy zažili, že lidem ve vašem okolí přišlo vyúčtování za energie a vám dodavatel stále nic neposlal? Nebojte, vůbec to nemusí znamenat, že je něco špatně.

26.3.

Vzorová žádost o uzavření smlouvy a další dokumenty. Kdy se vám mohou hodit?

Smlouva na odběr elektřiny nebo plynu, ale také žádost o změnu smluvních údajů – jakmile přijde na „papírování“, někteří odběratelé energií tápou. Víte, kde najdete vzor pro uzavření smlouvy na energie nebo co zařídit při stěhování na novou adresu?

19.3.

Víte, jak číst data z elektroměru a plynoměru?

Umět si přečíst data z elektroměru nebo plynoměru je jedním ze způsobů, jak mít své finance pod kontrolou. Využijete je nejen při samoodečtu, ale také pro vlastní účely. Víte, která by vás měla zajímat?

12.3.

Autobusy na elektřinu: která česká města už šetří životní prostředí?

Města v České republice se začínají vypořádávat se znečištěným ovzduším. Někde už městská doprava jezdí pouze na elektřinu, jinde je provoz elektrobusů stále v plenkách. Kde v tuzemsku se lidem začíná dýchat lépe?

26.2.

Kdy mohu používat noční proud?

Někteří lidé využívají při čerpání elektřiny dvoutarifní sazbu a ve vybraných časech ji tak odebírají výhodněji. Vždy je ale potřeba splnit jisté požadavky. Víte, kdy máte na „noční proud“ právo?

19.2.

Zateplení domu: jaká je cena za úspornější bydlení?

Zima letos ještě nekončí a právě v tomto období se nám do výdajů na bydlení nejvíc promítají poplatky za energie. Jednou z možností, jak neustále nepřitápět pod kotlem, je včasné zateplení domu.

Jsme na Facebooku

Kategorie rádce

Diskuze z poradny

… zobrazit další

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.