Carbounion rádce

20.2.

Carbounion jedná fair play: ctíme etický kodex obchodníka s energiemi

Určitě znáte někoho, kdo měl někdy problém s dodavatelem energie pro domácnost. Možná jste sami museli dodavatele měnit, možná zažil někdo z vaší rodiny či známých nepříjemnou zkušenost s nekalými praktikami některých společností. Nejde bohužel o nic výjimečného – v České republice ročně změní dodavatele až stovky tisíc odběratelů. V Carbounion jsme se zavázali dodržovat férové jednání a aby naše slova nešla jen tak „do větru“, podepsali jsme Etický kodex obchodníka s energiemi.

13.2.

Spotřeba energií ve velkém bytě: co vás stojí plynový kotel a elektrický sporák?

Na našich stránkách jste si již mohli přečíst příklady spotřeby energií v malém a středním bytě. Dnes se podíváme na velký byt, obývaný typickou rodinou, která používá plynový kotel a elektrický sporák. Jako vždy samozřejmě nezapomeneme na užitečné tipy, jak ušetřit.

8.2.

Dodavatelé energií krachují. U Carbounion se bát nemusíte

Možná jste slyšeli o krachu několika menších energetických společností, ke kterým došlo během posledního půl roku. Proč k této události došlo a jaké poučení z ní vyplývá? Nehrozí podobné nebezpečí také právě vám? Přečtěte si následující článek a vše se dozvíte.

6.2.

Stáhněte si zdarma e-book, díky kterému ušetříte více než 5 000 Kč za rok

Určitě nám dáte za pravdu, že 5 tisíc korun je rozhodně atraktivní suma, se kterou se dá naložit mnoha zajímavými způsoby. Můžete si za ni dopřát třeba příjemný odpočinkový pobyt, pořídit vytoužený domácí spotřebič, doplnit sportovní výbavu či udělat pořádný nákup zásob nebo obout na auto nové gumy. Připravili jsme pro vás e-book, který vám dá jedinečnou příležitost takovou hezkou částku velmi snadno ušetřit.

1.2.

Spotřeba elektřiny ve středním bytě: Kolik spolyká elektrické topení a sporák a jak můžete ušetřit?

Přemýšlíte, jestli v domácnosti vařit pomocí elektřiny, nebo plynu? Zajímá vás, jak výhodněji vytápět byt? V tomto článku se podíváme na to, jaké jsou průměrné výdaje za elektřinu ve středně velkém bytě. Zároveň vám poradíme, co udělat pro to, aby se vám podařilo o něco snížit účty za energie.

27.1.

Spotřeba plynu v malém bytě: kolik spolyká plynový kotel či sporák a jak lze ušetřit?

Vařit, vytápět a ohřívat vodu s pomocí elektřiny, nebo plynu? To je věčné téma ve světě energií pro domácnosti. V tomto článku se podíváme na to, jaké průměrné výdaje přináší zemní plyn v menším bytě. A zároveň i poradíme, co lze udělat pro to, aby se účty o něco snížily.

25.1.

Co se děje, když vznikne nedostatek, nebo přebytek elektřiny v síti

Při provozu elektrizační soustavy mohou nastávat situace, kdy je energie buď málo, nebo naopak příliš. V takových chvílích musí dojít k opatřením, která nerovnováhu odstraní. Jinak hrozí výpadky a selhání. Kdo a jak se stará o regulaci elektřiny? To vám objasní tento článek.

23.1.

Odkud pochází elektřina, kterou vám jako Carbounion dodáváme?

Tímto článkem vám dáme „nahlédnout pod pokličku“. Dozvíte se, kde a jak pro vás nakupujeme elektřinu, díky které si můžete užívat spokojené bydlení nebo zajišťovat chod firmy.

Jsme na Facebooku

Kategorie rádce

Diskuze z poradny

… zobrazit další

Spočítejte si úsporu energií

Zjistěte, kolik můžete ušetřit přechodem ke Carbounion na elektřině a plynu.