Jak změnit dodavatele

Změna dodavatele energií krok za krokem

Účty za energie patří mezi nejvyšší výdaje každé domácnosti či firmy. Pokud je chcete snížit, nemusíte na to jít omezováním spotřeby. Mnohem jednodušším řešením je přejít k levnějšímu dodavateli.

Není to vůbec složité a čas, který tomu věnujete, se vám vrátí v podobě značných finančních úspor. Celá změna je pouze administrativního charakteru. Nemusíte se obávat přerušení dodávek nebo jakýchkoliv zásahů do měřáků.

Krok 1: Ukončení stávající smlouvy

Jestliže už jste si vybrali nového dodavatele, je nutné rozloučit se s tím stávajícím. Konkrétní informace o podmínkách výpovědi najdete ve smlouvě, kterou s ním máte uzavřenou.

Vyplněnou a podepsanou výpověď zašlete doporučeně na adresu sídla dodavatele, nebo ji předejte osobně na jeho pobočce.

Smlouva na dobu neurčitou – výpovědní lhůta je zpravidla 3 měsíce, u některých společností i kratší.

Smlouva na dobu určitou – předčasné ukončení není většinou možné bez sankcí, proto je lepší počkat, až smlouva doběhne. Někteří dodavatelé však přesto požadují zaslání písemné výpovědi. Dejte si tak pozor na termíny, aby nedošlo k automatickému prodloužení na stejně dlouhé období.

Když zdraží, můžete odejít ihned

Zvláštním případem je situace, kdy váš dodavatel zvýší ceny nebo změní všeobecné obchodní podmínky. Podle novely energetického zákona pak můžete odejít v podstatě okamžitě a bez jakýchkoliv sankčních poplatků. Výpovědní lhůta je pouze 1 měsíc.

Krok 2: Uzavření nové smlouvy

Zde není potřeba nic vysvětlovat. S novým dodavatelem uzavřete Smlouvu o sdružených službách dodávky. Pokud si chcete ušetřit práci, můžete mu dát plnou moc a on se o vše postará za vás, což je velmi pohodlné. Plná moc je určena výhradně k účelům převodu odběrného místa, netřeba se tedy obávat jakéhokoli zneužití.

Krok 3: Začátek odběru energií od nového dodavatele

Jakmile doběhne platnost staré smlouvy, začnete odebírat energii od nového dodavatele. Od toho předchozího ještě obdržíte závěrečné vyúčtování na základě odečtu elektroměru či plynoměru. Stav měřidla můžete nahlásit ke dni provedení změny dodavatele. Pokud tak neučiníte, provede provozovatel distribuční soustavy odhad. Dejte si ale pozor, na případné reklamace odhadu nemusí brát zřetel. Uhrazením ukončíte veškeré své závazky vůči němu. Další faktury vám již budou chodit od nově zvoleného dodavatele.

S námi bez starostí – vše potřebné zařídíme za vás!

Rozhodli jste se snížit výdaje za energie? Přechodem k nám se vám to zaručeně podaří, ročně ušetříte až několik tisíc korun. Naše nízké ceny jsou zárukou vysokých úspor.

Změna dodavatele je s námi velmi snadná, protože vše vyřídíme za vás. Nečeká vás žádné otravné papírování nebo zdlouhavé schůzky na pobočce. Stačí, když nám dáte vědět, že chcete odebírat výhodnou elektřinu nebo plyn od nás. Veškeré nutné administrativní kroky spojené s odchodem od vašeho stávajícího dodavatele provedeme my.

3 způsoby, jak získat levnější energie od Carbounion

Přechod k nám zabere jen pár minut. Jediné, co k němu potřebujete, jsou technické údaje o vašem odběrném místě. Najdete je buď v posledním vyúčtování, nebo ve smlouvě s vaším stávajícím dodavatelem.

Tip pro vás: Jestliže se vám nechce uchovávat papírová vyúčtování, nechte si je zasílat v elektronické podobě na e-mail.

Aby pro vás byl celý proces změny dodavatele co nejpohodlnější, připravili jsme pro vás tři snadné způsoby, jak k nám můžete jednoduše přejít. Vyberte si, co vám nejvíce vyhovuje.

  • Zašlete nám potřebná data online – vyplníte jednoduchý formulář, přes který se k nám registrujete. My vám poté poštou zašleme smlouvu a plnou moc k podpisu. Jakmile tyto dokumenty obdržíme zpět podepsané, zahájíme vše potřebné pro změnu dodavatele, vy se už o nic nemusíte starat.
  • Zavolejte nám na 222 990 550 – sdělíte nám potřebné informace a my vám následně poštou zašleme smlouvu a plnou moc k podpisu. Jakmile tyto dokumenty obdržíme zpět podepsané, zahájíme vše potřebné pro změnu dodavatele, vy se už o nic nemusíte starat.
  • Vyplňte Žádost o uzavření smlouvy a zašlete nám ji poštou – jakmile ji obdržíme, vytvoříme vám na základě uvedených údajů smlouvu a pošleme vám ji k podpisu. Jakmile ji obdržíme zpět podepsanou, zahájíme vše potřebné pro změnu dodavatele, vy se už o nic nemusíte starat.

Stačí kontakt na vás a ozveme se zpět. K telefonátu si prosím připravte poslední vyúčtování.